Ko apskatīt Liepājā?

Ko apskatīt Liepājā?

admin admin July 5, 2023 Uncategorized @lv

Liepāja ir populārs galamērķis ikvienam Kurzemes apceļotājam. Bet ko apskatīt Liepājā un iekļaut galamērķu sarakstā? Esam apkopojuši 5 lieliskus galamērķus, ko apskatīt Liepājā.

Koncertzāle “Lielais dzintars”

Liepājnieku ilggadējais sapnis par savu koncertzāli, kas bija jau vairāk nekā gadsimtu vecs, tika īstenots 2015. gadā, kad tika atklāta “Lielā dzintara” koncertzāle. Šīs mūzikas zāles izcilo akustiku, moderno arhitektūru un daudzfunkcionalitāti novērtēja arī pasaules mēroga eksperti, piešķirot tai dažādus apbalvojumus. Šīs laikmetīgās telpas ir piemērotas ne tikai izcilības pilniem kultūras notikumiem un izstādēm, bet arī konferencēm un uzņēmējdarbības pasākumiem. Un protams, tas ir arī lielisks apskates objekts, kuru iekļaut savā ceļojumā.

Sv. Trīsvienības katedrāle

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle atrodas vecpilsētas centrā, Lielās ielas tuvumā. Tās celtniecība sākās 1742. gadā, bet pabeigta tikai 1866. gadā ar diviem papildu stāviem tornim. 2020. gadā tika veikta fasādes rekonstrukcija. Katedrāles ārējā arhitektūra ir vēlīnā baroka un klasicisma sajaukums, savukārt iekšpusē dominē rokoko stils. Tajā atrodas arī lielākā nepārbūvētās mehāniskās ērģeles pasaulē ar 131 reģistru, 4 manuāļiem un vairāk nekā 7000 stabulēm. Šī noteikti ir apskates vērta vieta, kur savijas vēstures elpa un elegance.

Ziemeļu mols

Liepājas Ziemeļu mols, kas ir Latvijas garākais mols, tika būvēts 19. gadsimta beigās kā svarīga daļa no Liepājas Jūras cietokšņa un militārās ostas. Mola garums sasniedz 1800 metrus, un tā platums ir 7,35 metri. Šis mols ir iecienīta vieta vietējiem iedzīvotājiem, kur tie var baudīt saulrietus un nodarboties ar jūras zivju zvejošanu. Vētras laikā šeit var novērot iespaidīgus dabas skatus, kad jūra bargi triecas mola akmeņos. Bet lai apmeklētājiem būtu tam ērti piekļūt, pie Ziemeļu mola ir izvietota plaša autostāvvieta, kurā novietot automašīnu.

Romas dārzs

19. gadsimtā tika radīta ēka, kas sākotnēji bija tirdzniecības pasāža ar lielu, burvīgu iekšpagalmu, kas raksturīgs tajā laikā populārām Eiropas galvaspilsētām. Vēlāk tā pārtapa par viesnīcu. Šobrīd šajā ēkā atrodas viesnīca, konditoreja, biroji un dažādi veikali. Tā ir lieliska vieta, kur baudīt nesteidzīgu kafijas krūzi un atpūsties no ikdienas steigas.